logowhite
grupa.arternatywa@gmail.com

+48 507 244 980

KRS: 0000822267

Nr konta bankowego: 90 1140 2004 0000 3302 7965 5028

 • en
 • Nadchodzące...

  Do usłyszenia! Autorskie słuchowisko międzypokoleniowe

  KIEDY: 01-10-2022

  START: 11:00

  MIEJSCE: Miejsce Aktywności Lokalnej, ul. Wólczańska 168

  DLA KOGO: dla seniorów i ich wnuków, i odwrotnie!

  Nieformalna grupa Odsłuch wraz z Fundacją ARTernatywa zaprasza do nadstawienia uszu w ramach interdyscyplinarnego projektu: Do Usłyszenia – Autorskie Słuchowisko Międzypokoleniowe.
  W ramach projektu przewidziane są sensoryczne spacery (biologiczny i dźwiękowy) oraz warsztaty (twórczego pisania i muzyczny), a to wszystko pod okiem artystów edukatorów, zaangażowanych w poszukiwanie porozumienia w relacjach człowiek-człowiek oraz człowiek-natura. Wspólnie przygotujemy eksperymentalne autorskie słuchowisko, emitowane w Radiu Kapitał.
  Odkrywając wrażliwość na dźwięki i słowa, która potrafi łączyć pokolenia, stworzymy przestrzeń do spotkania dwóch pozornie skrajnych pokoleń – dziadków i wnucząt. Uczestnicy wyjdą z warsztatów również z rodzinną pamiątką, nie tylko wspomnieniem, lecz nagraniem dźwiękowym ich niepowtarzalnej relacji.
  Działania rozpoczniemy od spaceru biologicznego. Zwrócimy uwagę na szczegóły: na to co małe, mniejsze, a może i niewidoczne – elementy, które często pomijamy w „miejskiej dżungli”. Następnie przełożymy zdobytą wiedzę i doświadczenia na teksty poetyckie, pobudzając wyobraźnię na warsztacie kreatywnego pisania. Zajrzymy do naszych głów i zobaczymy co tam nam skrzypi lub świszczy, a następnie przelejemy to na papier.
  Kolejnego dnia czeka nas spacer dźwiękowy, w trakcie którego będziemy szukać interesujących dźwięków w parku i “łapać je” na telefony komórkowe, a także stukać w drzewa, klaskać w dłonie i grać na trawie. Kontynuacją spaceru dźwiękowego będzie warsztat muzyczny, na którym dowiemy się, jak tworzyć własne słuchowisko, składające się z autorskich tekstów i dźwięków napisanych i zarejestrowanych podczas warsztatów.

  Zgłoszenia oraz wszelkie pytania przyjmujemy mailowo pod adresem: grupaodsluch@gmail.com
  DO USŁYSZENIA!

  Grupa Nieformalna Odsłuch
  Inicjatywa Wolny Odczyt
  Fundacja ARTernatywa

  P.S. Liczba uczestników jest ograniczona (20 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń.
  P.S.II Projekt został sfinansowany dzięki programowi Mikrogranty dla seniorów, którego operatorem jest Centrum OPUS.

  Już się odbyły...

  Strona rozbudowana w ramach projektu „Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”

  Logotypy: Fundusze Europejskie – Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Województwo Łódzkie, Unia Europejska – Europejski Fundusz Społeczny