logowhite
grupa.arternatywa@gmail.com

+48 507 244 980

KRS: 0000822267

Nr konta bankowego: 90 1140 2004 0000 3302 7965 5028

 • en
 • Nadchodzące...

  MASKARADA – bal karnawałowy i 4. urodziny ARTernatywy

  KIEDY: 10-02-2024

  CZAS: 17:00 – MASKOWANIE – wspólne tworzenie masek karnawałowych
  20:00 – rozpoczęcie balu
  MIEJSCE: Cyrk pod Zielonym Xiężycem
  DLA KOGO: dla wszystkich bez wyjątku

  Maskaradowy korowód czas zacząć. Razem z Wami chcemy spędzić ARTernatywne 4. urodziny, zatrzymać się na chwilę w XX wieku, tradycji, a następnie przejść wspólnie do zabawy, tańca, karnawałowego wiru.
  ✨ A będzie wyglądało to tak: w jednej z sal zabrzmi muzyka, w lożach będą mogły gruchać zakochane pary. Na dole, na olbrzymiej sali wpadniemy w ochoczy taniec – kilkadziesiąt odważnych par! Bez ładu i porządku, będziemy sunąć po olbrzymiej sali, zagrzmi tupanie i zaszeleszczą suknie, twarze pod maskami zapłoną, oczy rozbłysną.
  W sąsiedniej salce (przy barze) popłyną strumienie różnorakich trunków (wina, piwa i gorzałki) – weźcie pod paszkę flaszkę (a najlepiej dwie!).
  🍰 Zrobimy wegańskie przekąski, co by nikt nie zemdlał od hasania. Mile widziane będzie, gdy goście przyniosą coś ze sobą, zachęcamy do eksplorowania kuchni wegańskiej!
  🌑 Wstęp otwarty jest dla wszystkich, bez różnicy stanu, narodowości i stroju.
  W programie wydarzenia:
  17.00-19.00 MASKOWANIE – spotkanie, podczas którego tworzyć będziemy maski i niespiesznie rozmawiać o tradycjach, zwyczajach i modzie dawnych bali okresu XX wieku.
  Zapewnimy materiały (guziki, cekiny, klej na gorąco) – mile widziane również własne ozdoby.
  🕰️20.00 MASKARADA, czyli maskaRADOWANIE-bal-karnawałowy szał z gorącymi powitaniami, życzeniami.
  🕰️22.00-23.00 ODDECH – chwila zadumy nad wierszy pisaniem, układaniem – w pokoiku, w kąciku. Wspólne tworzenie dada wierszy, kolażowych form. Zachęcamy do prezentowania swojego pisania. Możecie przynieść wcześniej napisane utwory.
  🕰️23.00-3.00 MASKARADY ciąg dalszy, do upadłego!
  Uprasza się najuprzejmiej, ażeby szanowni goście byli w maskach!
  Pamiętajcie, że w cyrku jak w domu, na wejściu zdejmujemy buty. Jednak jeśli wasze stroje nie będą dopełnione bez obuwia, prosimy abyście wzięli je ze sobą na zmianę, a co by nie zabrudzić dywanów i parkietu.

  Już się odbyły...

  Strona rozbudowana w ramach projektu „Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”

  Logotypy: Fundusze Europejskie – Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Województwo Łódzkie, Unia Europejska – Europejski Fundusz Społeczny