logowhite
grupa.arternatywa@gmail.com

+48 507 244 980

KRS: 0000822267

Nr konta bankowego: 90 1140 2004 0000 3302 7965 5028

 • en
 • Nadchodzące...

  RUCH linią na KiOSKU – Konrad Peszko

  KIEDY: 29-09-2023

  KIEDY: 29-09-2023
  START: cały dzień
  MIEJSCE: róg Pomorska/Kilińskiego, Łódź
  DLA KOGO: dla kioskar i kioskarzy!

  Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To kiosk się rusza!
  Już w środę z Pomorskiej 27 przeniesiemy się – a może rozrośniemy(?) – na Kilińskiego 13 (rzut beretem). Co dwa kioski, to nie jeden, dlatego przejmiemy pobliską zapomnianą, czerwoną budkę i pięknie ją przyozdobimy, pod okiem kolejnego rezydenta, Konrada Peszko. Oto, co ten przybysz z Krakowa ma do powiedzenia o swojej artakcji:
  Chciałbym zaprosić do uczestnictwa lub obserwacji malarskiej transformacji kiosku przy ulicy Kilińskiego. Mały niepozorny oswojony i opatrzony już budynek przejdzie odnowę. Podczas akcji można włączyć się w proces powstawania pracy i samodzielnie dokleić fragment kompozycji, która następnie zostanie przeze mnie pomalowana i utrwalona na jego ścianach.

  Konrad Peszko @konradpeszko
  Zajmuje się malarstwem, instalacją, tworzy obiekty ze znalezionych elementów, oraz krótkometrażowe filmy animowane. Realizowane projekty prezentują duże spektrum zainteresowań osadzone zazwyczaj w kontekście wynikającym z funkcjonowania miasta i współczesnego jego obrazu. Skupia się na rejestrowaniu i badaniu przemian zachodzących w przestrzeni miejskiej, zwłaszcza w kontekście architektury na marginesie miejskiego krajobrazu. Od 2023 roku eksperymentuje z przetworzeniem gestu wywodzącego się ze sztuki streetart i wprowadzeniem do przestrzeni miejskiej swojego własnego języka linearnej abstrakcji.
  Start: środa 27 września godz. 17:00
  Finisz: sobota 30 września od godz. 12:00 do około 20:00 (Czy przewidziane jest afterparty? Być może! 😉 )

  audiodeskrypcja: RUCH linią na KiOSKU – Konrad Peszko


  Fundacja ARTernatywa realizuje projekt RUCH W KiOSKU wraz z artystami i artystkami dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi.

  Już się odbyły...

  Strona rozbudowana w ramach projektu „Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”

  Logotypy: Fundusze Europejskie – Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Województwo Łódzkie, Unia Europejska – Europejski Fundusz Społeczny