logowhite
grupa.arternatywa@gmail.com

+48 507 244 980

KRS: 0000822267

Nr konta bankowego: 90 1140 2004 0000 3302 7965 5028

 • en
 • Nadchodzące...

  RUCH W KIOSKU – Open call!

  KIEDY: 23-08-2023

  START: 06.08.23 – 25.08.23

  MIEJSCE: online

  DLA KOGO: dla amatorów dialogu społecznego

  „Ruch w kiosku” OPEN CALL
  Drodzy miłośnicy sztuki i kultury!
  Ruszamy z „Ruchem w kiosku” – nowym projektem, którego celem jest zaproszenie Was do dialogu społecznego.
  Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Łodzi w ramach konkursu Droga do dialogu – organizacja spotkań międzykulturowych z udziałem Polaków i cudzoziemców.
  Ruch w kiosku to inicjatywa, która przekształci wybrany łódzki opuszczony kiosk w centrum kulturalne i przestrzeń dialogu społecznego. Galeria sztuki pop-up niewielkich rozmiarów, ale o wielkim potencjale. Wspólnie z wami, chcemy wprawić w ruch to zapomniane miejsce w mieście Łodzi i tchnąć w nie nowe, twórcze życie.

  Kogo szukamy?
  Szukamy twórców i twórczyń, artystów i artystek, amatorów i amatorek – wszystkich, którzy chcą zaangażować się w rozwijanie dialogu społecznego oraz promowanie sztuki i kultury. Wasza kreatywność, innowacyjność i chęć zmiany rzeczywistości są dla nas bezcenne! 🌟
  Efektem open callu będzie wyłonienie 4 rezydentów/ki reprezentujących w naszym mieście różne kultury – być może będą to duety kulturalne. Zaprosimy Was do spotkań i przygotowania 4 mini-wernisaży, które wspólnie zrealizujemy w 4 kolejne weekendy września. Zatem we wrześniu kiosk stanie się swoistym laboratorium społeczno – kulturalnym, gdzie każdy uczestnik będzie słuchaczem, badaczem dzielnicy i jej mieszkańców, a nowi mieszkańcy Łodzi będą inspiratorami do działań artystycznych i kreatorami otaczającej ich rzeczywistości.
  👉 Jak wziąć udział w Open Callu?
  1️⃣ Przygotuj swoją koncepcję dotyczącą przekształcenia kiosku w przestrzeń dialogu kulturalnego. Niech Twoja wizja zainspiruje nas wszystkich!
  2️⃣ Wyślij swoje zgłoszenie na adres: grupa.arternatywa@gmail.com do [25.08.2023]
  Szczegóły zgłoszenia:
  Jesteśmy otwarte na różne formy artystyczne: fotografia, film, dźwięk, instalacja, rzeźba, poezja i każdego rodzaju mariaż sztuk!
  Przestrzeń będzie do Waszej dyspozycji. Z naszą pomocą logistyczną, finansową (zakup materiałów i przygotowanie przestrzeni kiosku) w trakcie 1 tygodnia przygotujemy wystawę/sytuację/spotkanie, którą będzie można obejrzeć podczas weekendu. Galeria POP-UP zadziała 4 razy!
  Zgłaszać się można pojedynczo, w duetach i piruetach, nie stawiamy limitów.
  Forma zgłoszenia jest dowolna: można przesłać opis lub zwizualizować pomysł szkicem/grafiką. Zgłoszenie może zawierać skany, zdjęcia, video, grafiki lub inne formy, które przybliżą nam koncepcję.
  📅 Termin zgłoszeń: [06.08.2023-25.08.2023]
  Ogłoszenie listy 4 osób lub zespołów osób – rezydentów kiosku: [28.08.2023 r]
  Nie zwlekajcie ze zgłoszeniem swoich propozycji. Czekamy na Wasze pomysły. Bądźmy razem częścią tej niezwykłej inicjatywy i wspólnie zróbmy RUCH W KIOSKU, gdzie rozkwitną sztuka i dialog.

  Już się odbyły...

  Strona rozbudowana w ramach projektu „Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”

  Logotypy: Fundusze Europejskie – Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Województwo Łódzkie, Unia Europejska – Europejski Fundusz Społeczny