logowhite
grupa.arternatywa@gmail.com

+48 507 244 980

KRS: 0000822267

Nr konta bankowego: 90 1140 2004 0000 3302 7965 5028

 • en
 • Nadchodzące...

  Wieczór Poezji w Szykierze

  KIEDY: 28-02-2019

  START: 19:30

  MIEJSCE: Kawiarnia Szykier, ul. Północna 1/3, Łódź

  DLA KOGO: Wszyscy zainteresowani

  Dobry wieczór poezji!

  28 lutego zapraszamy miłośników poezji, twórców, myślicieli, studentów, sąsiadów, słowem – wszystkich mieszkańców Łodzi niezależnie od wieku – do pięknego miejsca na mapie naszego miasta, czyli nowo otwartej kawiarni Szykier. Chcielibyśmy wspólnie z Wami spędzić czas w ciepłej, artystycznej atmosferze, czytając najpiękniejsze wiersze, które goszczą w tomikach z Waszych zbiorów lub po prostu w Waszej pamięci. Zachęcamy do wertowania kartek, zajrzenia głębiej, szperania do momentu, aż poliki zaczerwienią się z ekscytacji, że oto jest… znalazł się, ten najpiękniejszy wiersz!

  Jesteśmy miłośnikami Łodzi. Nieskromnie marzymy, aby przywrócić w naszym mieście klimat dawnych kawiarni, w których toczyło się artystyczne życie. Jednym z takich miejsc była często wspominana w tekstach literackich – Cafe Astoria. Mieściła się przy ulicy Piotrkowskiej 27. To właśnie w tym lokalu artyści, literaci, pisarze spotykali się, aby wspólnie debatować o sprawach wzniosłych.
  Podczas naszego wieczoru przyjrzymy się między innymi poezji twórców zrzeszonych wokół grup: Jung Idysz, Srebrny Wóz czy Grupa Łodzian. Jesteśmy otwarci na inwencję gości – zachęcamy do przynoszenia Waszych propozycji utworów wartych zaprezentowania oraz anegdot o artystycznym życiu dawnej Łodzi, jednym słowem: do wspólnego tworzenia tego wieczoru.
  Cenimy piękne książki oraz nietuzinkowe przestrzenie, ale nie zapomnimy również o warstwie muzycznej. W poszukiwaniu atmosfery tamtych lat, historyczne mury kawiarni wypełnią dźwięki pianina.

  Zapraszamy!
  Właściciele lokalu oraz ARTernatywa: Ada Słowikowska, Karolina Karolak oraz Sonia Szechowska.

  Już się odbyły...

  Strona rozbudowana w ramach projektu „Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”

  Logotypy: Fundusze Europejskie – Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Województwo Łódzkie, Unia Europejska – Europejski Fundusz Społeczny