logowhite
grupa.arternatywa@gmail.com

+48 507 244 980

KRS: 0000822267

Nr konta bankowego: 90 1140 2004 0000 3302 7965 5028

 • en
 • Nadchodzące...

  Warsztaty ze zwalniania tempa – #SloMo

  KIEDY: 07-09-2020

  START: 10:00

  MIEJSCE: Park Staromiejski, Biblioteka „Gdańska” w Łodzi

  DLA KOGO: Dla dzieci i młodzieży

  Projekt “#SloMo – warsztaty ze zwalniania tempa” skierowany jest do dzieci i młodzieży z pokolenia cyfrowego. Złożony jest z zajęć interdyscyplinarnych, obejmujących zagadnienia związane ze sztuką filmową, montażem, improwizacją muzyczną i ruchową oraz filozofią powolności (“slow life”). Stworzymy krótkie realizacje audiowizualne.

  Tytuł projektu nawiązuje do anglojęzycznej nazwy efektu “slow motion”, używanego w nomenklaturze filmowej, w którym czas wydaje się być spowolniony. Narzędziem wykorzystywanym przez uczestników podczas warsztatów nie będzie profesjonalna kamera, a smartfon z opcją foto-wideo. Ma to na celu propagowanie pożytecznego zastosowania tego urządzenia i pokazanie, że można tworzyć niezależnie od posiadanego sprzętu.

  Na warsztaty zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 17 lat. Utworzone zostaną 4 grupy twórcze w 2 kategoriach wiekowych (ok. 10 osób w grupie):

  2 grupy młodsze (10-13 lat)
  2 grupy starsze (14-17)

  Przyjęty podział będzie dostosowany do indywidualnych preferencji uczestników.

  Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy:
  grupa.arternatywa@gmail.com lub pod nr tel: 516 103 355
  Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

  Każdy uczestnik weźmie udział w cyklu 3 warsztatów (każdy ok. 3,5 h, w tym 30 minut przerwy), podczas których uczestnicy zgłębią wiedzę teoretyczną, a przede wszystkim zostaną zaangażowani w działania twórcze i praktyczne.

  Materiały filmowe zebrane podczas warsztatów zostaną przekształcone w odrębne produkcje audiowizualne, zmontowane z pomocą artystki prowadzącej warsztaty. Efekt końcowy pracy uczestników, czyli krótkie filmy z oprawą dźwiękową zostaną zaprezentowane podczas 2 pokazów plenerowych (po 2 grupy na 1 pokaz) w ogrodzie Klubokawiarni Kipisz w Łodzi. Uczestnicy zostaną zaproszeni wraz z osobami towarzyszącymi, rodzinami. Pokazom będą towarzyszyły rozmowy moderowane przez socjologa, mające na celu podsumowanie doświadczeń i przemyśleń uczestników projektu.

  Zadanie realizowane w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w woj. łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.

  Partnerami projektu są: Fundacja ARTernatywa, Biblioteka Gdańska w Łodzi, K I P I S Z.

  Już się odbyły...

  Strona rozbudowana w ramach projektu „Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”

  Logotypy: Fundusze Europejskie – Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Województwo Łódzkie, Unia Europejska – Europejski Fundusz Społeczny